SNOWSHOE: 

 

                                  

                                                    CH. AKANDO MOGIMI,NL   

 

 

                                                                                                                                                                                                                        

                    CH.  IP.  INCA SWEET FLOWER,CZ 

                                               

                                                                                                                                                                       

HISTORIE:   

 SNOWSHOE: plemeno vzniklo v roce 1960 v USA,kde chovatelka pí.Dorothy Hinds-Daughtery křížila kočky siamské s americkou krátkosrstou bicolor.První snowshoe v Evropě se objevily v roce 1986 a to v Anglii.Dodnes je nejširší chovatelská základna v Kalifornii a ve Velké Británii,kde se od roku 1998 chovu věnuje pí. Maureen Shackell z chovat.stanice Coldenufforsnow.Z krevní linie této chov.st. pochází i první česká čistokrevná snowshoe CH.Jamila vom Friedewald,narodila se v Německu u pí.Renate Nötzig po matce Mottaret Coldenufforsnow a po kocourovi Flaine Coldenufforsnow.

Je to plemeno krátkosrsté,bez podsady,srst je velmi jemná,přilehlá.Postava středně velká,elegantně štíhlá.Oči jsou sytě modré.Zbarvení srsti ve všech varietách,včetně tortie a tabby.

Žádoucí je bílá barva na nohách a bílé převrácené V na obličeji.Variety zahrnují zbarvení high white s více bílé (van),harlekýn a bicolor se znaky.Rodí se i snowshoe s odznaky bez bílé barvy ,siamské zbarvení,není to výstavní typ,ale používají se v chovu.FIFe všechny  typy zbarvení označuje jako 05.Povahu mají kočky snowshoe přátelskou,hravou a velmi zvědavou.Jsou přemýšlivé,upovídané,společenské a čistotné.I v dospělosti mají vzájemně pevné rodinné vztahy,ve společnosti jiného plemene jsou dominantní a vybírají si některé jedince za své oblíbence.

Plemeno bylo uznáno FIFe 1.1.2004.

IC.Jamila vom Friedewald se do té doby prezentovala na výstavách jako zvíře neuznaného plemene.V květnu 2003 se jako na jediné MVK v Mostě předvedlo 5 zvířat tohoto plemene,včetně Mottaret Coldenufforsnow.Její dcera Jamila zde získala ocenění nejlepší zvíře plemene.

V červnu 2004 se narodil první vrh českých snowshoe po kocourovi SNO n 05   CH.Elton vom Friedewald chovatelky pí.Renate Nötzig.

Z tohoto vrhu zůstal doma kocour Inca a kočička Isida Sweet Flower,cz oba SNO n 05.

V červenci 2005 se narodila Kirké Sweet Flower jako jediné kotě z krytí CH. Inca Sweet Flower.                                                                                                                                                       V srpnu 2006 se narodila želvovinová Lorianna Sweet Flower po kočce Jamila vom Friedewald a kocourovi Felix vom Friedewalda, také zůstává doma.

                                                                                                      


Kontakt

Iva Franzlová

Litvínov

739187344


         


 

         

 

 

 

            

       

 


 LORIANNA SWEET FLOWER  SNO f 05

KIRKÉ SWEET FLOWER  SNO a 05